Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

Görünmeyen İşitme Cihazları

Görünmeyen İşitme Cihazları

Görünmez işitme cihazları, kulak kanalının derinliklerine oturan, özel olarak uyarlanmış özel yapım işitme cihazlarıdır. Çoğu zaman, işitme cihazının ön plakası görülemez. Bu nedenle, görünmez ismi verilmiştir. Modern dijital görünmez işitme cihazları, derin kanal gizli işitme cihazları olarak da geçmektedir.

Görünmez İşitme Cihazları Ne Tür İşitme Kayıplarıyla Çalışır?

Genellikle, görünmez işitme cihazları orta derecede düzensiz tip işitme kayıpları için uygundur. Bunlar genellikle cihazlar tarafından sunulan en iyi işitme kaybı tipleridir. 

Görünmez İşitme Cihazlarının Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Çoğu özel işitme cihazına benzerlerdir ve konumlandırılması işitme cihazları için en uygun olabilir. Kanalın derinindeki bu pozisyon, dış kulak ve kulak kanalının işini yapmasına izin verir, huni sesi kulak zarına doğal olarak gelir. Bu durum, bu tip cihazların en büyük yararıdır ancak bu konumlandırma tüm elektronik parçaların kulak kanalında bir neme balmumuna açık olduğu anlamına gelir. Bu, kullanıcıların çok fazla dikkat göstermeleri gerektiği anlamına gelir. Ayrıca düzenli olarak nem alma ihtiyacı vardır. Bu tip işitme cihazlarına daha fazla özen göstermek gereklidir.

görünmeyen i̇şitme cihazlarıhiç görünmeyen işitme cihazlarıtamamen görünmez işitme cihazlarıdışarıdan görünmeyen işitme cihazlarıgörünmeyen kulak içi işitme cihazlarıkulakta görünmeyen işitme cihazları

DİĞER MAKALELER

Çocuklarda İşitme Kaybı

Çocuklarda işitme kaybı genellikle iki yaşına gelene kadar, henüz konuşamadıkları için fark edilmemektedir. Araştırmalar, altı aylıktan önce işitme kaybına yönelik tespit ve müdahalelerin, altı aylıktan sonra yapılan müdahalelerden önemli ölçüde daha iyi sonuçlara yol açtığını göstermiştir.

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ