Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

İşitme Cihazları Fiyatları

İşitme cihazı; kulağın içine veya kulağın arkasına takılan, seslerin daha iyi duyulmasını ve anlaşılmasını sağlayan elektronik cihazdır. İşitme kayıpları, medikal veya cerrahi olarak tedavi edilemediği zamanlar işitme cihazı kullanma aşamasına geçilmelidir. 

İşitme cihazı tercihi yapmadan önce mutlaka işitme testi yapılması gerekmektedir. Daha sonra işitme kaybınızın derecesine, tipine, motor becerinize, yaşınıza, sosyal yaşam biçiminize ya da ekonomik durumunuza göre hangi cihaz daha uygunsa işitme uzmanlarının da yardımıyla karar verilir. 

İşitme cihazı fiyatları hastaların işitme kaybının derecesine; tercih edilecek cihazın sahip olduğu teknolojik ve teknik özelliklere, cihazın modeline ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Firmamızda işitme cihazı fiyatları 2.500 TL’den başlayarak 25.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Her beş yılda bir SGK tarafından işitme cihazı alımlarında devlet katkı payı işitme kaybı yaşayan bireyler için ödenmektedir. 

Duymer İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak 4 farklı markanın Türkiye tek yetkili distribütörüyüz ve her hastamız için uygun çeşitli işitme cihazı model seçeneklerine sahibiz. Türkiye genelindeki tüm şubelerimizde hastalarımıza ücretsiz işitme testi uygulaması ve cihaz denemesi yapıyoruz. Değerlendirmeler sonucunda hastalarımızın en çok rahat ettiği ve verim aldığı işitme cihazını, uygun koşullarda ve fiyatlarda sizlere sunuyoruz. İşitme cihazlarımızın garanti süreleri ise 3 yıl ile 5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

İşitme Cihazını Sigorta Karşılıyor Mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işitme cihazlarında ödeme desteği sağlamaktadır. Eğer SGK güvencesine tabîseniz, İşitme cihazı bedeli üzerinden SGK’nın verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı Duymer şubelerinden alabilirsiniz. 

SGK’nın işitme cihazı için ödediği güncel tutar brüt 1514 TL’dir. Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışanlar için %20 kesinti ile 1211,20 TL ödeme yapmaktadır. 

0-4 yaş için veli çalışıyor ise net  2.180,16 TL, veli emekli ise 2.725,2 TL,
5-12 yaş için veli çalışıyor ise net 1937,92 TL, veli emekli ise 2.422,4 TL,
13-18 yaş için veli çalışıyor ise net 1816,8 TL, veli emekli ise 2.271 TL,
18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 1211,2 TL, veli emekli ise 1.514 TL,

SGK indiriminden faydalanabilmektedir. 

Emekliler için belirtilen rakamların %10’u kadar maaş kesintisi olacaktır. 
Çalışanlar için rakamlar, brüt %20 üzerinden hesaplanmaktadır.

SGK’nın İşitme Cihazı ücretine katkıda bulunması için, sözleşmeli resmi sağlık kurumlarınca (Devlet veya SGK anlaşmalı Vakıf Üniversitesi Hastaneleri) en az bir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman hekiminin yer aldığı Sağlık Kurulu Raporu’nun düzenlenmiş olması gerekmektedir.

 

DİĞER MAKALELER

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ