Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

Dijital İşitme Cihazları

DİJİTAL İŞİTME CİHAZLARINDA;

Sesler daha doğal ve net gelir.

Frekans aralığı daha geniş olduğu için duyulabilecek ses tonları daha fazladır.

Bilgisayar ile iç ayarları yapıldığından istenilen işitme kaybına göre çok düşük hatayla ayarlama şansı bulunmaktadır.

İstenmeyen sesleri sınırlama özelliği vardır.

Ses anlama ve algılamada daha verimlidir.

Tamamen kendi kendine otomatik ayarlanan ses kontrolü ile değişik ortamlar için seçilebilen hafıza butonları bulunmaktadır.

Dijital işitme cihazlarında temel prensip; akustik enerji olan ses sinyallerini elektrik sinyaline çevirip, dijital işlemcide işleyerek, doğala en yakın sesi oluşturmak ve hastaların daha rahat işitmelerini sağlamaktır.

İŞİTME CİHAZI BİLEŞENLERİ;

Mikrofon: Sesi elektrik enerjisine çeviren kısımdır.

Amplifikatör: Mikrofon tarafından üretilen alternatif akımı amplifiye eder.

Hoparlör (Receiver): Elektriksel uyarımlar titreşime çevrilerek, hoparlörün diyaframına iletilir ve bu da ses olarak tüpe ve kulak kalıbına doğru iletilir.

İşitme cihazları gelişen teknoloji ile birlikte oldukça büyük bir alan da katkılar sağlamaktadır, duyma konusunda zorluklar çekenler ya da hiç duyamayanlar için dahi birçok metotlar geliştirilerek özellikle de Dijital işitme cihazı alanında ki başarı sayesinde büyük oran da bir duymayı sağlamaktadır. Çünkü eski işitme cihazları gibi değildir bir nevi minik bir bilgisayar görevini görmektedir. Bu dijital işitme cihazları tam beş ana parçadan oluşmaktadır bunlar mikrofon, amplifier (sinyal işleyici), mikroçip, hoparlör ve pil olmaktadır. Bu yüzden de son teknoloji olarak adlandırdığımız bir durumdur ve kulağı duymayanlar için özellikle de doğuştan bu konuda rahatsız olanlar için ideal işitme cihazlarından birisidir. Bu anlamda da artık sizler de böyle durumlar da doktorunuzun tavsiyeleri doğrultusunda dijital işitme cihazlarına sahip olabileceksiniz. Sgk bu gibi cihazların bir bölümünü karşılasa da cihazları satın alma konusunda satış noktalarımız ile irtibata geçerek sizler için oluşan en kolay yöntem izlenecektir. Dünyada ki doğa seslerini herkesin işitmesi için bizler de elimizden gelen tüm yardımları gerçekleştirmekteyiz. Ödeme metodunda sizleri hiçbir şekilde zorlamayacak ve devletin daha fazlasını karşılamasını sağlayacak şekilde de bilgiler vermekteyiz. Böylelikle de artık sizler de işitme cihazları sayesinde daha iyi bir şekilde bu alanda kendinizi geliştirebileceksiniz.

İşitme kaybı olan kişiler çünkü zaman içerisinde konuşma yeteneğini de kaybediyorlar, hatta birçoğu her ikisinin kaybetmiş bir şekilde dünyaya gelmektedir. Bu yüzden de işitme cihazları sizlerin duymasını sağladığı gibi aynı zamanda da bu cihazlar sayesinde konuşma konusunda da zaman içerisinde kendinizi geliştireceksiniz. Çünkü algıladığınız sesler doğrultusun da beyninizi daha çok geliştirecek ve diğer engelli organınız olan dil konusunda da kısa süre içerisinde büyük bir ilerlemeyi elde edeceksiniz. Dijital işitme cihazları sayesinde de artık kendinizi daha iyi bir şekilde geliştireceksiniz ve bu anlamda da sizlerde zaman içerisinde daha fazla sesi duyabileceksiniz. Sizlerin bu cihazlara sahip olması için öncelikle doktorunuzdan bilgiler almalısınız, her insanın alacağı işitme cihazları farklılık göstermektedir. Çünkü bir gözlük misali bu derecelerde yer alıyor ve derecelerin ne olduğunu öğrenmek için doktorunuza görünmelisiniz.

İşitme cihazlarına sahip olmakla birlikte işitme kaybınızı yok edeceksiniz ve ilk başlarda bu cihazdan rahatsız olsanız da zaman içerisinde cihaza alışacak ve artık onu hiç çıkarmak istemeyeceksiniz. Çünkü uzun süre boyunca hiç ses duymamış bir insan sesleri duyması ile baş ağrısı, psikolojik rahatsızlıklar gibi durumlar yer alacaktır. Bu anlamda da sizler de ilk taktığınız zaman bu sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve özellikle de bu konu için doktorunuzdan destek almalısınız. Dijital işitme cihazları sayesinde artık bu sesleri daha net bir şekilde duyabileceksiniz ve zaman içerisinde de bu seslere tamamen aşikâr olacaksınız. İşitme kaybı ile sadece duyma yetisi değil aynı zamanda da konuşma yeteneği de yok olmaktadır. Bu gibi bir durumda da sizler işitme cihazı ile sadece duymayacaksınız aynı zamanda da konuşma üzerine de büyük bir atılım içerisinde olacaksınız. İşitme kaybınızda ki bu dereceyi öğrenmek için öncelikle doktorunuza görülmelisiniz ve doktorun belirlemiş olduğu dereceye göre tıpkı bir gözlük misali gibi sizlere bildirilen derece ile işitme cihazı satın alabilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyesine uyarak sitemiz üzerinden birçok işitme cihazlarını gözlemleyebilir ve bu cihazlardan birini satın alabilirsiniz, aynı zamanda da satış noktalarımıza bakabilirsiniz ve size en yakın olan satış noktamız ile irtibata geçerek daha fazla detaylı bilgilere de sahip olabilirsiniz.

digital işitme cihazıdigital işitmedijital işitme cihazı çeşitleridijital işitme cihazı türleridijital işitme cihazı nasıl çalışır

DİĞER MAKALELER

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ