Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

İşitme Cihazı Pili

İŞİTME CİHAZI PİLİ

İşitme cihazı pili, işitme cihazının en iyi performansta çalışması için gereken gücü sağlamaktadır. İşitme cihazı pili olarak en sık civa ve çinko-hava tipleri kullanılır.

İşitme cihazı pili evrensel olarak numaralandırılmıştır ve çeşitli renklerde gruplandırılmıştır. İşitme cihazı pilini 4 farklı renk ve boyutta inceleyebiliriz:

10 no işitme cihazı pili: Sarı renktedir, en küçük pil numarasıdır. Ortalama kullanım süresi ise 3-7 gün arasında değişmektedir. Genellikle komple kanal içi ve görünmez kanal içi işitme cihazlarında kullanılır.

312 no işitme cihazı pili: Kahverengi renktedir. 10 no işitme cihazı piline göre daha büyüktür. Ortalama kullanım süresi ise 3-10 gün arasında değişmektedir. Genellikle kanal içi ve receiverlı işitme cihazlarında kullanılır.

13 no işitme cihazı pili: Turuncu renktedir. 312 no işitme cihazı piline göre daha büyüktür. Ortalama kullanım süresi ise 6-14 gün arasında değişmektedir. Genellikle kulak arkası işitme cihazlarında kullanılır.

675 no işitme cihazı pili: Mavi renktedir, en büyük pil numarasıdır. Ortalama kullanım süresi ise 9-21 gün arasında değişmektedir. Genellikle güçlü kulak arkası işitme cihazlarında kullanılır.

İşitme cihazı pilinden en iyi performansı elde etmek için; işitme cihazı pilinin üzerindeki renkli şeritleri, işitme cihazı pilini işitme cihazına yerleştirmeden önce çıkarmak gerekir. İşitme cihazı pilinin tamamen aktifleşmesi için işitme cihazına yerleştirmeden bir dakika beklenebilir.

İşitme cihazı pilinin daha uzun gitmesi için, işitme cihazını kullanmadığınız zamanlarda işitme cihazının pil kapağı açık bırakılmalıdır. Bu sayede işitme cihazının nemi giderililir ve işitme cihazı pilinin oksitlenmesi engellenir. Bununla birlikte işitme cihazı pilleri buzdolabında değil, oda sıcaklığında saklanmalıdır. İşitme cihazı pili azaldığında, işitme cihazları bip bip şeklinde bir uyarı sinyali verir.

İşitme cihazı pili; işitme cihazı uygulaması yapılan merkezlerden,  medikallerden ve çeşitli internet sitelerinden alınabilir. 

 

 

DİĞER MAKALELER

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ