Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

İşitme Cihazı Tamiri

İşitme cihazı; kulağın içine veya kulağın arkasına takılan, seslerin daha iyi duyulmasını ve anlaşılmasını sağlayan elektronik cihazdır. İşitme kayıpları, medikal veya cerrahi olarak tedavi edilemediği zamanlar işitme cihazı kullanma aşamasına geçilmelidir. 

İşitme cihazı; mikrofon, amplifikatör ve hoparlör olmak üzere 3 temel parçadan oluşur. Mikrofon çevredeki sesleri toplayarak amplifikatöre iletir. Amplifikatör sayesinde sesler yükseltilerek hoparlöre iletilir, hoparlör ise yükseltilen sesleri kulağa iletir.

İşitme cihazları elektronik bir parça olduğu için bazı durumlarda performanslarında azalma gözlemlenebilir ve bu durum birçok sebepten kaynaklanabilir. Örneğin:

İşitme cihazından ses gelmemesi durumunda; cihazın pili bitmiş, pil yanlış takılmış veya pil kapağı tam kapatılmamış olabilir, kulak kalıbı kulak kiri ile tıkanmış olabilir ya da cihazda teknik bir sorun olabilir. Bu yüzden cihazınızı merkeze götürmeden önce ilk olarak sizler kontrollerini sağlayabilirsiniz. Kulak kalıbınız kulak kirinden kaynaklı olarak tıkandıysa temizleme tabletleri kullanarak temizliğini sağlayabilirsiniz, pili bitmişse yeni piller ile değiştirerek cihazın performansını kontrol edebilirsiniz ya da cihazınızın filtresi tıkanmış olabilir filtreyi temizleyebilir ya da yenisiyle değiştirebilirsiniz. Bu kontroller sonrası çözüme ulaşamadıysanız yani teknik bir sorun varsa mutlaka işinde uzman olan kişiler tarafından cihazın mikrofonu, devresi ya da hoparlör gibi parçalarının kontrol edilmesi gerekir. Bu yüzden işitme cihazını aldığınız merkezin sizlere yedek parça garantisi ya da teknik servis imkanı sunması oldukça önemlidir.

Duymer İşitme Cihazları firması olarak Türkiye genelinde 100’den fazla şubeye ve İzmir, İstanbul, Gaziantep gibi şehirlerde teknik servise sahibiz. 2001 yılından beri işinde uzman olan teknik servis kadromuzla hem genel merkezimizde hem de şubelerimizde, kullanıcılarımızın işitme cihazı bakımlarını düzenli olarak yapıp arıza tespiti durumunda erken müdahale ediyoruz. Bütün bu bakımlar ve kontroller, işitme cihazınızın kullanım ömrünü uzatır, randımanlı kullanmanıza imkan sağlar.


Ody. Aysel Dağ/ Ody. Elif Uysal

DİĞER MAKALELER

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ