Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

Kulak Çınlaması Çözümleri

LIVIO AI

En güçlü ve verimli platformumuz olan Thrive platformu üzerine inşa edilen Livio işitme cihazları, üstün ses kalitesi,

CIRCA AI

Circa™ AI, üstün ses kalitesi ve Aktivite ve Katılım sağlığını izleme yeteneği sağlayan entegre sensörlere ve yapay zekaya sahip

DANAVOX ALYA

Danavox Alya, neredeyse her hastanın ihtiyacına uyacak şekilde birden fazla alıcı ve dome seçeneğiyle sunulmaktadır.

LIVIO EDGE AI

Livio Edge AI, Time Magazine'in 2019'un En İyi 100 Yeniliğinden biri olarak kabul edilen devrim niteliğindeki teknolojiye dayanan ezber bozan

DANAVOX BARANI

Danavox Barani, tümü üstün bağlantı özellikleri ve uzaktan ince ayar yazılımı ile özel tasarımlardan Receiver-In-Ear (RI

MUSE IQ

Zorlu dinleme ortamları genellikle daha iyi işitmenin önündeki engellerdir, ancak 900 sync teknolojisiyle dinleme daha kolay hale getirilir.

DANAVOX ANTHE

İleri ve çok ileri derecede işitme kaybı için bu gelişmiş işitme cihazı, geri bildirim olmaksızın yüksek kaliteli ses ve neredeyse

DANAVOX KLAR

Neredeyse Herkes İçin Erişilebilir Eksiksiz Bir İşitme Çözümü Ailesi

Kulak Çınlaması Nedir?

Halk arasında kulak çınlaması dediğimiz tinnitus, herhangi bir ses kaynağı olmadan kişinin işittiği seslerdir. Kulak çınlaması çoğunlukla ince bir ses olarak duyulsa da kalın ses veya zonklama şeklinde de ortaya çıkabilir. Genellikle kulakta ıslık sesi, zil sesi, cızırtı, uğultu, vızıltı gibi sesler duyma olarak tarif edilir. Tek kulakta veya iki kulakta birden duyulabilir. Çoğu kişi tarafından sessiz ortamlarda zaman zaman duyulan bu sesler, bazı kişilerde sürekli duyulan, şiddetli ve çok rahatsız edici boyutta olabiliyor. Uzun süren kulak çınlaması kişide stres, depresyon,  odaklanmada güçlük, uyku bozukluğu gibi psikolojik problemleri beraberinde getirebiliyor.

Kulak çınlaması; objektif ve subjektif olmak üzere ikiye ayrılır. Kulak çınlaması şikayetiyle başvuran hastaların çoğunda mevcut olan subjektif tinnitus, sadece hastanın duyabildiği çınlama sesidir. Objektif tinnitusta ise hem hasta hem de muayene eden kişi (steteskop ile) bu sesi duyabilir.  Tinnitus tek başına bir hastalık değildir, başka hastalıkların habercisi olabilir.

Kulak Çınlaması Neden Kaynaklanır?

Kulak çınlaması çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Genellikle iç kulakta bir problemden kaynaklı oluşan tinnitus, en çok yüksek gürültüye maruziyet sonrasında veya yaşlanmaya bağlı gelişebilir. Bu hastaların işitme cihazından fayda görme oranı yüksektir. Kulak çınlaması; dış kulak, orta kulak ve iç kulak yapılarında veya işitme sinirlerinde bir sorun sebebiyle oluşabileceği gibi vücutta meydana gelen herhangi bir problemden dolayı da oluşabilir. Subjektif tinnitusa neden olan rahatsızlığın kaynağını kesin olarak  belirlemek zordur. Nedenleri arasında işitme kayıpları, dış veya orta kulakta gelişen enfeksiyon ve tümörler, kulak zarının delinmesi, orta kulakta kireçlenme, ilaç kullanımı, meniere hastalığı, kafa travmaları, MS (Multipl Skleroz), tiroit hastalıkları, B12 eksikliği, psikolojik nedenler gibi birçok neden gösterilebilir. Objektif tinnitusa neden olan rahatsızlıklar arasında ise kulak, baş veya boyunda tümör, kalp ve damar hastalıkları gösterilebilir.

Kişinin kulak çınlaması çok şiddetli olmasa dahi geçmeyen kulak çınlaması, aşırı stres ve kaygı bozukluğu varlığında daha fazla hissedilebiliyor.

Peki kulak çınlamasına ne iyi gelir?

Yüksek şiddetli gürültüye maruz kalma, kulak çınlamasının oluşumunda önemli bir yere sahip. Gürültülü ortamlardan uzak durarak veya bu ortamlarda kulak tıkacı kullanarak çınlamanızın ilerlemesinin önüne geçebilirsiniz.

Sinir sisteminde uyarıcı etkiye sahip olan alkol ve kafein içeren (çay, kahve…) içeceklerin tüketimini azaltmalısınız.

Dolaşım sistemine etkisinden dolayı fazla tuz tüketimini azaltın.

Kulak çınlamanızdan rahatsızlık seviyeniz psikolojik durumunuzla da ilişkilidir. Mümkün olduğunca stresi azaltın. Kulak çınlamanıza odaklanmak da çınlamanızı daha fazla hissetmenize sebep olacaktır.

Evde kulak çınlamasını baskılayabilmek için müzik dinleyebilirsiniz. Sessiz ortamlarda, özellikle uyurken kulak çınlamasını daha çok duyuyorsanız müzik dinleyerek çınlamamızı maskeleyebilirsiniz.

 


En İyi Fiyat Garantisi ile İşitme Cihazları

Türkiye’nin İşitme Merkezi Duymer ile İster Ekonomik İster Teknolojik İşitme Cihazlarını
En İyi Fiyat ve Ödeme Seçenekleri ile Alın.

Starkey, Audifon, Interton ve NuEar işitme markalarının Türkiye tek yetkili distribütörü.

  • Bayi fiyatına perakende satış
  • 9 Taksit
  • 1 Alana 1 Bedava Kampanyaları
  • 5 yıl garanti
  • Evde ya da mağazada hizmet
  • Ücretsiz kurulum ve destek
  • Hızlı Teslim

Fiyat ve Bilgi Alın!

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ