Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

En İyi İşitme Cihazı

İşitme cihazı; kulağın içine veya kulağın arkasına takılan, seslerin daha iyi duyulmasını ve anlaşılmasını sağlayan elektronik cihazdır. İşitme kayıpları, medikal veya cerrahi olarak tedavi edilemediği zamanlar işitme cihazı kullanma aşamasına geçilmelidir. 

İşitme cihazı; mikrofon, amplifikatör ve hoparlör olmak üzere 3 temel parçadan oluşur. Mikrofon çevredeki sesleri toplayarak amplifikatöre iletir. Amplifikatör sayesinden sesler yükseltilerek hoparlöre iletilir. Hoparlör ise yükseltilen sesleri kulağa iletir.

Hastalarımız için en iyi işitme cihazı seçimini yaparken; hastanın anatomik olarak kulak yapısına, işitme kaybının derecesine, işitme kaybının tipine, motor becerisine, yaşına, sosyal yaşam biçimlerine, kulak kiri oluşum sıklığına, ekonomik durumuna göre bir tercihte bulunuruz. Değerlendirilen bu kriterler doğrultusunda kulak arkası veya kulak içi işitme cihazını hastalarımıza uygularız. 

Duymer İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak hastalarımıza  Starkey, Interton, Audifon, Danavox ve Nuear markalarına ait en iyi işitme cihazı modellerini hastalarımıza sunmaktayız. 

Starkey işitme cihazları, dünyanın ilk tüm vücut sağlığıyla ilgilenen yapay zeka teknolojisine sahip işitme cihazıdır. Time Magazine’e göre 2019’un en iyi 100 buluşundan biri olarak tanınan devrim niteliğindeki teknoloji üzerine kurulmuştur. 2.4 GHz teknolojisiyle 35+ feet yani 10.5 metre içinde en iyi performansı sağlamakta ve global frekans bandı kullanmaktadır. NFMI teknoloji ile kısa mesafelerde yüksek güvenilirlik, kulaktan kulağa kullanıcı kontrolü, binaural algılama ve mekansal konuşmayı geliştirme olanağı sunmaktadır.

Starkey işitme cihazları; vücut ve zihin skoru takibi, 27 dilde çeviri, 67 dilde konuşulanı yazıya aktarma, uzaktan ayar, otomatik kontrol, ortamın akustik analizini yapan edge modu, düşme alarmı, hatırlatıcı, telefondan ses akışı sağlama gibi birçok özelliği içinde barındırır ve hastalarımıza bir işitme cihazından çok daha fazlasını sunar. Görünmez kulak içi işitme cihazı modellerinden, kulak arkası süper power modellere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Şarjlı ve pilli modelleri mevcuttur. 

Interton işitme cihazları, yeni ve kullanımı kolay akıllı telefon uygulamasıyla, hastaların ses profillerini, ses seviyesini ve çok daha fazlasını ayarlamasına olanak tanımaktadır. Bununla birlikte Apple ve Android ile doğrudan ses aktarımı sağlamaktadır. Bu sayede doğrudan telefon görüşmelerinizi yapabilir, müzik dinleyebilir sevdiğiniz bir filmi izleyebilirsiniz. İşitme cihazı kullanıcısı Apple ve Android cihazlarından işitme cihazlarına rahat ve kolaylıkla erişebilir ve kontrol edebilir.

Küçük ve kullanımı kolay; dayanıklı nano kaplama dizaynı, test edilmiş ve kanıtlanmış GN kalitesine sahip Interton işitme cihazları komple kanal içi cihaz modellerinden süper power kulak arkası işitme cihazı modellerine kadar birçok seçenek sunmaktadır.

Audifon işitme cihazları; %100 Almanya’da geliştirilen ve üretilen tek işitme cihazıdır. Araştırma ve geliştirmeden seri üretime kadar - her işitme sistemi Alman mühendisliği tarafından tasarlanmıştır. Audifon, Almanya’daki işitme cihazı akustiğinde pazar lideri olan KIND Grubu’na aittir ve hastalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiştir.

Audifon işitme cihazları kablosuz bir teknolojiye sahiptir ve birçok gelişmiş ve kanıtlanmış odyolojik özellik ile birleştirilmiştir. Kablosuz ses akışı, farklı ortamları algılama, optimum işitme konforu için binaural senkronizasyon, 10k HD ses ve Audifon app uygulaması ile hastalarımıza büyük bir kolaylık sağlamaktadır.
Komple kanal içi cihaz modellerinden power kulak arkası işitme cihazı modellerine kadar birçok seçenek bulunmaktadır.

NuEar işitme cihazları; 1976'dan beri ülkenin dört bir yanındaki insanların yaşamlarını iyileştirmektedir. Bununla birlikte üstün ses kalitesi ve Aktivite-Katılım sağlığını izleme yeteneği sağlayan entegre sensörlere ve yapay zeka teknolojisine sahiptir. Hayatınıza devam ederken sizlere doğal işitme ve zahmetsiz geçişler sağlayamaktadır. Bununla birlikte işitme cihazlarınızı istediğiniz zaman, istediğiniz yerde şarj etmenin kolay bir yolunu sunmaktadır.

Nuear işitme cihazları; vücut ve zihin skoru takibi, 27 dilde çeviri, 67 dilde konuşulanı yazıya aktarma, uzaktan ayar, otomatik kontrol, ortamın akustik analizini yapan edge modu, düşme alarmı, hatırlatıcı, telefondan ses akışı sağlama gibi birçok özelliği içinde barındırır ve hastalarımıza bir işitme cihazından çok daha fazlasını sunar. Görünmez kulak içi işitme cihazı modellerinden, kulak arkası süper power modellere kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Şarjlı ve pilli modelleri mevcuttur. 

Danavox işitme cihazları; yaklaşık 80 yıldır işitme güçlüğü çeken insanlara yardım etmektedir. GN Grup'un bir parçası olan Danavox'un ürünleri Danimarka'da tasarlanmıştır ve işitme cihazlarının ses kalitesi, işlevselliği ve konforu öncü teknolojiyle güçlendirilmiştir

En doğal sesler için birinci sınıf ve çok yönlü işitme çözümü sağlamaktadır. Olağanüstü ses kalitesi, ultra odaklanma, gürültü baskılama, iPhone ve Android cihazlarla doğrudan ses aktarımı gibi özelliklerle kullanıcıların hayatını kolaylaştırır. Daha az geri bildirimle daha fazla kazanç sağlamaktadır. Kulak içi modellerden süper power kulak arkası modellere kadar geniş bir yelpaze sunar. Bununla birlikte hem şarjlı hem de pilli modelleri mevcuttur.

 

DİĞER MAKALELER

Çocuklarda İşitme Kaybı

Çocuklarda işitme kaybı genellikle iki yaşına gelene kadar, henüz konuşamadıkları için fark edilmemektedir. Araştırmalar, altı aylıktan önce işitme kaybına yönelik tespit ve müdahalelerin, altı aylıktan sonra yapılan müdahalelerden önemli ölçüde daha iyi sonuçlara yol açtığını göstermiştir.

Pediatrik İşitme Cihazı Uygulamasında Pil Kapağı Kilidi ve Led Göstergesinin Önemi

Bildiğiniz gibi ReSound UPSmart pediatrik işitme cihazı ürünlerimizde, diğer ürünlere kıyasla birtakım donanımsal farklılıklar söz konusu. 

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ