Görünmez işitme cihazı kullanan bir kişi

İşitme cihazına ihtiyaç duyan kişilerin çoğunluğunda estetik kaygı ön plandadır. Eskiden kullanılan daha büyük boyutlarda olan analog işitme cihazlarının yerini günümüzde dijital programlanabilir işitme cihazları almıştır. Hem daha gelişmiş olup hem de daha küçük boyutlardadır. İşitme cihazları temelde kulak arkası ve kulak içi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. İşitme kaybına göre kişiye uygun işitme cihazı seçimi yapılmaktadır.

Kulak içi işitme cihazlarının farklı türleri mevcuttur. Görünmez kanal içi işitme cihazı olarak isimlendirilen IIC modeller en küçük işitme cihazlarıdır. Kulak kanalının iç kısımlarına yerleştirilerek dışarıdan bakıldığında neredeyse hiç görünmezler. Kişinin kulak kanalının ölçüsü alınarak kişiye özel üretilen işitme cihazlardır. Boyutları kişinin kulak kanalının boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Görünmez kanal içi işitme cihazlarının en büyük avantajı dışarıdan bakıldığında görünmeyerek kullanıcalara şık bir işitme cihazı deneyimi sunmasıdır. Kulağın daha iç kısımlarına yerleştiği için kulak kepçesinin sağladığı doğal akustik özellikleri de korumaktadır. Aynı zamanda işitme cihazının tüm parçalarının kulak içinde olması sayesinde rüzgar, yağmur gibi dış etkenlerden daha az etkilenmektedir.

Görünmez İşitme Cihazları ile Kaliteli Yaşamlar

İşitme cihazı uygunluğunun değerlendirmesinde birçok kriter söz konusudur. Görünmez kanal içi işitme cihazları, çok hafif veya hafif derecede işitme kaybına sahip kişiler için uygundur. Estetik görüntüsünün yanı sıra bazı dezavantajları da mevcuttur. Daha ileri işitme kayıplarında mevcut işitme kaybını karşılamakta yetersiz kalabilmektedir.

Çok küçük boyutlarda olduğu için tercih edilirken kişinin el becerisi de çok önemlidir bu nedenle çocuk hastalarda, yaşlı hastalarda veya el becerisi zayıf olan kişilerde tercih edilmemektedir.

Kulak kanalının havalanmasının gerektiği hastalarda, kulak kanalı dar olan hastalarda, kulak akıntısı olan veya kulak kanalı fazla kulak kiri üreten hastalarda hem kişinin kulak sağlığı hem de işitme cihazının bozulma riskinden dolayı önerilmemektedir.

Duymer İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak Starkey markasına ait görünmez işitme cihazları,  gelişmiş teknolojisi ve üstün ses kalitesi ile benzersiz işitme gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilebilen dünyanın en küçük, en rahat cihazıdır.

Starkey Soundlens Synergy IIC işitme cihazları, sizlere özel algoritması ile kusursuz dinleme ve ses performansı sağlamaktadır.

Ayrıca Starkey Sound™ gücü ve gelişmiş wireless teknolojisi sayesinde  aksesuar yardımı ile TV’den ses akışı, müzik dinleme ve telefonla konuşma ve daha birçok özelliği  sizlere sunar.

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP