Kulak arkası işitme cihazları, işitme kayıplarında sık tercih edilen işitme cihazı türüdür. Kulak kepçesinin arka kısmına yerleştirilen kulak arkası cihazlar genellikle ince bir hortum ve kulak ölçünüze göre alınan kulak kalıbı yardımıyla kulağa yerleşmektedir. Özellikle ileri ve çok ileri derecede işitme kaybına sahip hastalarda tercih edilmektedir. 

İleri veya çok ileri derecede işitme kaybı varlığında yüksek çıkış gücüne sahip kulak arkası işitme cihazları önerilmektedir. Süper Power kulak arkası işitme cihazları, çok ileri derecede işitme kaybı olan hastaların, işitme kaybını karşılayacak seviyede ses artırımı sağlayabilmektedir. Genellikle 675 numara pille çalıştığı diğer işitme cihazlarına göre daha büyük boyutlarda olmaktadırlar.

Duymer İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak Starkey, Interton, Audifon, Danavox ve Nuear markalarına ait hastalarımızın işitme kaybına uygun, farklı çıkış güçlerinde birçok kulak arkası işitme cihazı modelimiz bulunmaktadır.

Amerikan menşeli Starkey Muse IQ serisine ait Süper Power Kulak Arkası Cihazlar, 146 dB’ e kadar işitme kayıplarını karşılayabilmektedir. Çok yüksek çıkış gücüne sahip olmasına rağmen, 13 numara pil ile çalıştığı için daha küçük boyutlarda üretilmiştir. Özellikle ileri derecede işitme kaybına sahip çocuk hastalarda hem cihaz boyutunun küçük ve hafif olması hem de gürültü baskılama, tinnitus teknolojisi, aksesuar bağlantısı, frekans sıkıştırma gibi birçok gelişmiş teknolojileri sayesinde sık tercih edilmektedir.

Interton Move serisinde yer alan Super Power Kulak Arkası İşitme Cihazları 144 dB’ e kadar işitme kayıplarını karşılamaktadır. 675 numara pille çalışmaktadır. Telefona yükleyebildiğiniz Interton Sound uygulaması sayesinde basit ayarlamaları kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Tinnitus baskılama, farklı gürültü azaltma, aksesuar bağlantısı sayesinde hastalarımıza daha rahat bir dinleme konforu sağlamaktadır.

 

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP