Interton, işitme cihazı endüstrisinde 1962’den beri faaliyet gösteren ve alanında öncü teknolojiler üreten bir markadır. Merkezi Almanya’da bulunan firma, işitme teknolojileri ve akustik alanında hizmet veren birçok markayla birlikte GN Group’un bir parçasıdır. GN Group, medikal, profesyonel, ve tüketiciye yönelik son teknoloji işitme cihazlarını üreten tek şirket olma özelliğine sahiptir. Grup, 150 yılı aşkın deneyimi ve yüksek AR-GE kapasitesiyle tüm bu alanlarda pazar lideri ürünler üretmektedir.

Interton’a ait işitme cihazları, Türkiye’de Duymer güvencesiyle kullanıcılara sunulmaktadır. Geniş uzman kadrosu ve 100’den fazla şubesiyle Türkiye’nin en büyük işitme merkezi olma özelliğine sahip olan Duymer, Interton ürünlerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürmektedir. 

Eğer bir uzman tarafından işitme cihazı kullanmanız tavsiye edildiyse, Interton işitme cihazlarıyla ilgili bilgi almak için duymer.com.tr üzerinden uzman temsilcilerle iletişime geçebilir ve Duymer işitme cihazı uzmanları rehberliğinde sizin için en iyi Interton işitme cihazı seçimini yapabilirsiniz.

Interton İşitme Cihazı Ne İşe Yarar?

Interton işitme cihazları, yüksek teknoloji donanımları ile işitme cihazına ihtiyaç duyan kişilerin sorunlarını çözmek için üretilir. Hafif işitme kaybından çok ileri derece işitme kaybına kadar her seviyede duyma kaybını giderebilen bu cihazlar, aynı zamanda yaşam tarzı farklılıklarına da uygun olarak, pek çok farklı tür ve boyutta alternatiflere sahiptir.

Interton işitme cihazı modelleri, GN Group mühendisleri tarafından geliştirilen akıllı cihaz uygulamaları ve kablosuz aksesuarlar sayesinde, modern teknolojiden sonuna kadar faydalanır. Bu destekleyici ürünler sayesinde her ortamda kolayca ideal cihaz ayarlamaları yapılabilir ve tüm elektronik cihazlarla tam bir uyum sağlanabilir.

Interton İşitme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Interton işitme cihazları

Interton işitme cihazları, türüne ve modeline göre değişmekle birlikte, markanın bir prensibi olarak daima kullanım kolaylığı sağlamayı hedefler. Interton Gain gibi kulak arkası için üretilen cihazlar, kullanıcılara kolay temizleme imkanı ve büyük piller sayesinde uzun kullanım süresi sağlar.

Ready ve Move modelleri, dış görünüme önem veren kullanıcılar için çok farklı boyutlarda üretilir. Kulak içi ve kanal içi işitme cihazları gibi daha küçük cihazların temizlenmesi ve kulağa takılması biraz el becerisi isteyeceği için, bu cihazları kullananların işitme cihazını aldıkları merkezdeki görevlilerden detaylı bilgi almaları gerekir.

Interton işitme cihazları, yukarıda da bahsedildiği gibi akıllı cihazlarla uyum içinde çalıştıkları için, cihazların birçok ayarı uzaktan yapılabilir. İşitme kaybı olan ve Interton işitme cihazı satın almayı düşünen kişiler, Duymer şubelerine başvurarak “İnterton işitme cihazı nasıl kullanılır” şeklindeki sorularına yanıt bulabilirler. 

Interton İşitme Cihazı Seçenekleri Nelerdir?

Her geçen yıl ürün portföyünü genişleten Interton, birbirinden farklı ihtiyaçları karşılamak için birçok farklı modelde işitme cihazı üretmektedir. Her biri kendi alanında lider olan Interton işitme cihazı seçenekleri aşağıda detaylı bir şekilde incelenmiştir.

Interton Move

Interton Move, markanın tüm teknolojik birikimini kullandığı ve her yaştan işitme sorunu yaşayan insanlar için çözüm sunan bir işitme cihazıdır. Bu model aynı zamanda en çok tercih edilen Interton kulak içi işitme cihazı modelidir. Bu cihazın çıkış gücü, -116 dB’ye kadar dijital olarak arttırılabilir. Cihazın en önemli özelliği, bir kulakta çok yönlü, diğer kulakta yönlü mikrofon kullanılmasıyla oluşturulmuş entegre yönlülük teknolojisidir. Bu sayede, çevredeki seslerin seviyesi azaltılmadan konuşma sesleri net bir şekilde anlaşılabilir. Kullanıcıların bu özelliği kullanmak için herhangi bir manuel ayarlama yapması gerekmez ve cihaz, ortam seslerine göre otomatik olarak gerekli ayarlamaları yapabilir.

Interton Move’un en başarılı olduğu alanlardan bir diğeri ise, ileri mühendislik başarısı olarak görülebilecek gürültü ve rüzgar sesi azaltma özelliğidir. Bu özellik sayesinde Interton Move, aniden gelişen sesleri dahi çok hızlı bir şekilde algılar ve konuşma sesinin kalitesini düşürmeden, bu sesleri güçlü bir şekilde bastırır.

Interton’un ilk şarj edilebilir cihazı olma özelliğini taşıyan Move modeli, lityum iyon bataryaları sayesinde yalnızca 3 saat şarj edilerek 30 saate kadar kullanılabilir. Bu cihaz, ayrıca hem iOS hem de Android  cihazlarla tam uyumlu bir şekilde çalışır ve Interton Sound uygulaması aracılığıyla uzaktan kontrol edilebilir.

Interton Ready

Interton Ready, markanın en gelişmiş modeli olarak, akıllı telefonlarla kusursuz bir uyum içinde çalışması için üretilmiştir. Cihazın Ready 4 ve Ready 6 adındaki alt modelleri Apple kullanıcıları için özel olarak tasarlanmıştır. Bu cihaz, bütünleşik direksiyonalite ve otomatik yönlendirilebilir direksiyonalite özellikleriyle gürültülü ortamlarda bile çok yüksek konuşma netliği sağlar. Gelişmiş GN Group teknolojisi sayesinde, rahatsız edici sesleri çok hızlı bir şekilde algılar ve engeller. 

Interton Ready, aktif bir yaşama sahip kullanıcılar için bisiklete binerken ve spor yaparken bile yüksek performans gösterir. Bu model, kulak içi işitme cihazı tercih eden kullanıcılar için oldukça uygun bir seçenektir. Interton Ready birçok farklı receiver ve dome seçeneğiyle kulağa tam uyum sağlar ve özel kulak yapısına sahip kullanıcılara kendileri için en uygun olan tasarımı oluşturma imkanı verir. Bu cihaz, ayrıca TV aktarıcısı da dahil pek çok kablosuz Interton aksesuarıyla birlikte kullanılabilir ve elektronik cihazlardan doğrudan ses alma özelliğine sahiptir.

Interton Gain

Interton Gain, ileri ve çok ileri derece işitme kaybı yaşayan kişiler için özel olarak üretilmiş bir kulak arkası işitme cihazıdır. Gain modeli, 144 dB çıkış gücü ve 86 dB’ye kadar otomatik kazanç sağlayan amplifikatörü ile kullanıcıların çok düşük seviyedeki sesleri dahi algılayabilmesini sağlar.

Bu cihaz yüksek frekanslı seslerde dahi minimum ses bozulması sağlayan frekans sıkıştırma algoritmasına sahiptir. Bu sayede Interton Gain ile kuş sesi ve çocuk sesi gibi seslerin dahi mükemmel bir netlikle algılanabilmesi sağlanmış olur.

Analog ses ayarı ve basma düğmesi sayesinde, kullanıcılar cihazı kulağından çıkarmadan kolayca ortama göre ideal ayarlamaları yapabilirler. İleri ve çok ileri derece işitme kaybına sahip tüm kullanıcılar için en ideal şekilde tasarlanmış Interton Gain, ilgili sorundan muzdarip kullanıcılar için piyasada bulunabilecek en ideal cihazlardan biridir. Gain modeli veya diğer Interton işitme cihazı fiyat ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişiler duymer.com.tr üzerinden işitme cihazı uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Interton İşitme Cihazı Yorumları

Interton işitme cihazı kullanıcılarının cihazlar hakkında en çok öne çıkardıkları konulardan biri, cihazın uzun süreli stabil kullanım kalitesidir. Interton işitme cihazları 150 yılı aşkın teknolojik birikimin bir sonucu olarak, Alman mühendisliği ve teknolojisinin başarılı ürünleri olarak kullanıcılara sunulur. İşitme teknolojileri dışında, donanım ve malzeme kalitesi açısından da üst seviyede olan Interton ürünleri, kullanıcılar tarafından oldukça dayanıklı ve yıpranmaz olarak tarif edilmektedir. Dolayısıyla Interton işitme cihazı hakkında yapılan yorumlar, cihazların kaliteli olması ve işitme kayıplarını ortadan kaldırabilmesi gibi sebepler sayesinde genellikle olumludur. 

Markanın Türkiye’deki satış ve satış sonrası hizmetlerini yürüten Duymer İşitme Cihazları tarafından sağlanan tanıtım ve bakım hizmetleri de, Interton işitme cihazlarının kullanımından duyulan memnuniyeti arttırmaktadır.

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP