Teknolojinin ilerlemesi ve akıllı telefonların hayatımızda yer edinmesi ile beraber, işitme cihazları da akıllı telefonlar ile uyumlu hale gelmiştir. İşitme cihazları Android ve iPhone telefonlar ile eşleştirildiğinde, telefondan cihaza doğrudan ses ve medya akışı sağlanır. Bu sayede telefon ile konuşurken, müzik dinlerken veya video izlerken sesler rahat şekilde algılanabilir. Ayrıca telefon uygulaması üzerinden işitme cihazının ayarları yapılabilir. İşitme cihazlarını Android ve iPhone telefonlar ile eşleştirmeden önce, ilk olarak işitme cihazının mobil uygulaması indirilmelidir. Biz bu yazımızda Starkey markasının Thrive mobil uygulaması üzerinden anlatımı sağlayacağız. 

İşitme Cihazının Android İşletim Sistemli Telefonlar ile Eşleştirilmesi

İşitme cihazını Android bir telefon ile eşleştirmek için ilk olarak akıllı telefonun Bluetooth’unu aktif etmek gerekmektedir. Daha sonra Bluetooth ayarlarına girip ¨Kullanılabilir Cihazlar¨ kısmından işitme cihazının bulunması beklenmelidir. İşitme cihazının adı görüldükten sonra eşleştirme yapılmalıdır. Daha sonra cihaz eşleştikten sonra Thrive uygulamasına girilmelidir. Son olarak uygulama üzerinden işitme cihazı seçildikten sonra ¨Bağlan¨ yazan kutucuğa dokunmak gerekmektedir. Tüm bu işlemler sonlandığında İşitme cihazının akıllı telefon ile eşleştirilmesi gerçekleşmiş olacaktır. 

İşitme Cihazının iPhone Telefonlar ile Eşleştirilmesi

İşitme cihazlarını iPhone telefonlar ile eşleştirmek için ilk olarak Bluetooth’un açılması gerekmektedir. Daha sonra ¨Ayarlar¨  - ¨Erişilebilirlik¨ - ¨İşitme Cihazları¨ kısmına girilmelidir. Cihazı bulup seçtikten sonra ¨Eşle¨ denilmelidir. Son adım olarak ise Thrive uygulamasına giriş yapılmalıdır. İşitme cihazı ile akıllı telefonun eşleşmesi başarıyla gerçekleşecektir.

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARAWHATSAPP