İşitme cihazı; kulağın içine veya kulağın arkasına takılan, seslerin daha iyi duyulmasını ve anlaşılmasını sağlayan elektronik cihazdır. Bu cihazlar kendi içerisinde çinko-hava pilli işitme cihazları ve şarj edilebilir pilli işitme cihazları olmak üzere iki grupta incelenebilir.

Çinko-hava pili işitme cihazlarında pillerin kullanım süresi pil  numaralarına ve kullanılan cihaza göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak baktığımızda bu cihazların pilleri uzun bir kullanım ömrüne sahip değillerdir. Bu yüzden düzenli olarak bu pillerin satın alınması ve değiştirilmesi gerekir. Şarj edilebilir pilli işitme cihazlarında ise bu sorun ortadan kalkmaktadır. Çünkü yeniden şarj edilebilen Lityum-iyon bataryalar kullanılmaktadır. Her iki modelde de cihazların ses kalitesi aynıdır.

İşitme cihazlarında sürekli pil değiştirmek zahmetli olacağı gibi el becerisi daha az bireylerde veya görme yeteneği kısıtlı bireylerde zorluk oluşturabilir. Şarj edilebilir cihazlarda ise cihazları şarj kitine koymak yeterlidir.

Şarj edilebilir işitme cihazlarını şarj ettiğinizde lityum teknolojisi sayesinde tüm gün rahat bir şekilde kullanım imkanı sunmaktadır. Böylece artık pil bittiğinde pil almak veya pil değiştirmek gibi problemler ortadan kalkıyor.

Bu saydığımız özelliklere ek olarak pillerin oluşturduğu çevre kirliliğinin de büyük ölçüde önüne geçilmektedir. Cihazlarınızı yeniden şarj ederek, çevreye olan olumsuz etkileri de en aza indirgemiş oluruz.

Duymer İşitme Cihazları Satış ve Uygulama Merkezi olarak Starkey, Interton, Audifon, Danavox ve Nuear markalarına ait hastalarımızın işitme kaybına uygun, farklı çıkış güçlerinde birçok  işitme cihazı modelimiz bulunmaktadır.  

Starkey İşitme Cihazlarının şarjlı modellerinden bahsedecek olursak; kulak içi (ITC), kulak arkası (BTE) ve receiverlı (RIC) şarjlı modeller mevcuttur. Starkey markasına ait olan şarj kitini bir kez şarj edip, bir cihazı 3 kez şarj edebilirsiniz. Böylelikle bu şarj kitini seyahatlerde rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu şarj kiti 3,5 saatte cihazı şarj eder ve 30 saatlik bir kullanım sağlar.

Danavox İşitme Cihazlarının şarjlı modellerinden bahsedecek olursak; receiverlı (RIC) şarjlı modeller mevcuttur. Danavox’un şarj kiti bir cihazı 3 saatte şarj eder ve 30 saatlik bir kullanım sağlar.

Nuear İşitme Cihazlarının şarjlı modellerinden bahsedecek olursak; kulak içi (ITC), kulak arkası (BTE) ve receiverlı (RIC) şarjlı modeller mevcuttur. Nuear markasına ait olan şarj kitini bir kez şarj edip, bir cihazı 3 kez şarj edebilirsiniz. Böylelikle bu şarj kitini seyahatlerde rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu şarj kiti 3,5 saatte cihazı şarj eder ve 30 saatlik bir kullanım sağlar.

 

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP