İşitme cihazları hakkında birçok doğru bilinen yanlışlar vardır. Duymer İşitme Cihazları olarak bu blog yazımızda, işitme cihazlarında bazı doğru bilinen yanlışları sizler için derledik.

Ses Yükselticiler, İşitme Cihazı Görevi Görür

Ses yükselticlerin işitme cihazı görevi gördüğü kanısı, bilinen en büyük yanlışlardan biridir. Basit bir şekilde açıklayacak olursak; ses yükseltici, hoparlör görevi görür ve çevredeki sesleri sadece yükseltir. İşitme cihazı ise işitme kaybınıza uygun frekanslarda sesi yükselterek işitme sağlığınızı korumayı hedeflemektedir. Ses yükseltici tıbbi bir ürün değildir. Fakat işitme cihazı tıbbi bir üründür. Ses yükselticileri uzun vadede kullanmanız durumunda, işitme kaybınız daha da kötüleşmektedir ve müdahale şansı kalmamaktadır. Bu nedenle uzmanlar işitme cihazlarının kullanımını önermektedir. 

İşitme Cihazı Kullanıyorum, Her Şeyi Duymalıyım.

İşitme cihazı kullanan kişilerin en büyük beklentisi her şeyi duymaktır. Fakat işitme cihazına adapte olmadan her şeyi duymak mümkün değildir. İşitme cihazı uygulamasından sonra bir hafta on gün kadar bir alışma süreci olmaktadır. İlk olarak çevredeki sesler, tekrar duyulmaya başlanmaktadır. Ardından ise çevredeki duymak istenilen çoğu ses duyulmaya başlanıyor. 

İşitme Cihazı Kullanmak Kulakları Tembelleştirir.

İşitme cihazı kullanmanın aksine, işitme cihazını kullanmamak kulakları tembelleştirir. İşitme dengenizi sağlayarak, daha sağlıklı bir duyma deneyimi  yaşatır. 

İşitme Cihazı Pilleri Buzdolabında Saklanır.

İşitme cihazı pillerinizi buzdolabında saklamanız durumunda, piller nemlenebilir, oksitlenebilir ve performansları düşer. Bunun yerine işitme cihazı pillerinizi kuru ve serin bir ortamda saklamalısınız. Örneğin, ışık almayan bir odada çekmece içerisinde muhafaza edilebilir. 

İşitme Cihazı Pilleri Yerine Saat Pili Kullanabilirim.

Saat pilleri hem işitme cihazınızın performansını düşürür, hem de uzun vadede işitme cihazlarınıza zarar verir. Bu nedenle işitme cihazlarınızda işitme cihazı pili kullanmalısınız. 

İşitme Cihazımı Başka Biri Kullanabilir.

İşitme cihazları, kişinin işitme kaybına uygun olarak ayarlandığı için kişiye özgüdür ve başkaları tarafından kullanılamaz. 

Sizde Duymer İşitme Cihazları hakkında daha fazla bilgi almak için, Türkiye'nin her yerinde bulunan Duymer İşitme Merkezlerini ziyaret edebilir veya iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Çağrı Merkezi : 444 35 48

Whatsapp Hattı : 0538 257 59 28

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARAWHATSAPP