Kulak Cihazı

İşitme kaybının, işinizden ilişkilerinize ve duygusal durumunuza kadar yaşamınız üzerinde büyük etkisi olabilir. İşitme cihazları, özellikle doğru olanları seçerseniz büyük bir fark yaratabilir.

Kulak kanalı, kulak zarı veya orta kulak problemlerinden kaynaklanan işitme kaybına iletken işitme kaybı denir. Çoğu zaman, ameliyat veya diğer tıbbi yardımlar daha iyi olabilir. Ancak bu seçenekler herkes için doğru değildir. Açık bir kulak kanalınız ve nispeten normal bir dış kulağınız varsa, işitme cihazı yardımcı olabilir.

Bazı insanlar harici bir kulak veya kulak kanalı olmadan doğarlar, yani tipik bir işitme cihazı kullanamazlar. Bunun yerine, kafatasının kemiği yoluyla iç kulağa ses gönderen bir cihaz kullanabilirler.

İşitme Cihazları Nasıl Yardımcı Olur?

İşitme cihazı, işitme duyunuzu geliştirmek için tasarlanmış, pille çalışan bir elektronik cihazdır. Kulağınızın içine veya arkasına takacak kadar küçüktürler ve sesleri daha yüksek yaparlar. 

İşitme kaybı olan herkes işitme cihazlarından yararlanamaz. Ancak iyileşme sağlayabilen her 5 kişiden biri işitme cihazı kullanıyor. Çoğu zaman, iç kulaklarına veya kulağı beyne bağlayan sinire zarar veren insanlar içindir. Hasar aşağıdakilerden kaynaklanabilir:

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP