Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

İşitme cihazı sgk

İşitme cihazını SGK karşılıyor mu ?

İşitme kaybı insanlar içerisinde iletişimin tamamen yok olmasına ve büyük zorlukların başlamasına vesile olmaktadır. İşitme kaybınızı kontrol altına almak ve sosyalleşmek adına uzak kalmamak için işitme cihazları sayesinde artık duyum organınızı geliştireceksiniz. Çağımızın en büyük sorunlarından birisi olan işitme kaybı, özellikle de erken yaşlarda tespit edilmesi ile birlikte önlem almak daha kolay bir hale gelecektir. İşitme kaybı olanlar için ise erken yaşta oluşan tespitler neticesin de işitme cihazı sayesinde artık bu sorunu tamamen ortadan kaldırabilmektedir. Çünkü işitme kaybına uğramış bir bebek aynı zamanda da konuşmayı öğrenemez ve büyük bir zorluk içerisinde olmaktadır. İşitme cihazı sayesinde hem sesleri algılayabilecek hem de beynin gelişiminde de büyük ölçekte bir etkiye sahip olacaktır. İşitme cihazı sadece dışarıda ki sesleri duyması adına değil bir bebeğim öğrenmesi içinde büyük bir katkı sağlamaktadır. Sesleri duyarak ve hissederek eğitim sürecini daha iyi bir şekilde tamamlar ve bu anlamda da yaşamı içerisinde ki bu büyük zorlukları tamamen üzerinden atmış olur.

İşitme cihazına sahip olmak için devletin belirlemiş olduğu bir ölçek ve süre yer almaktadır, bu yüzden de halen ülkemizde yüzbinlerce kişi işitme cihazı almak için sıraya girmiştir. İşitme cihazı sgk tarafından sağlanmakta fakat birçok prosedürler kapsamında bu hizmeti vermektedirler. Aynı zamanda da bir defa işitme cihazına sahip olmuş birisi, cihazın kaybetmesi ya da bozulması gibi olası sorunlarda yeniden sgk bu hizmeti vermiyor ve yıllarca yeni bir işitme cihazına sahip olması için bekletmektedir. İşitme cihazına sahip olmak için elbette bir ücret ödenmektedir, çünkü işitme cihazını almak isteyen birisi için sgk bu cihazın tamamını karşılamıyor. Cihaza sahip olmak için belirli yaşlar ve aranan şartlar neticesin de ödemeler yapmak zorunda kalıyorsunuz. Yapılması gereken ödemeler ise şu şekilde bilinmektedir.

Örnek: 2000 TL bir işitme cihazı için;

  • 0-4 yaş için veli çalışıyor ise net  1458 TL,  veli emekli ise 1822,5 TL’ye,
  • 5-12 yaş için veli çalışıyor ise net 1296 TL, veli emekli ise 1620 TL’ye,
  • 13-18 yaş için veli çalışıyor ise net 1215 TL, veli emekli ise 1518,75 TL’ye,
  • 18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 810 TL, veli emekli ise 1012,50 TL’ye,
  • Yeşil kartlı hastalar için ise 810 TL’ye  SGK indiriminden yararlanarak alabilmektedir.

Bu koşullar çerçevesin de artık sizler de işitme cihazı alabilir ve kalitesine fiyata göre olan bu durumlarda da bizlerden destek alabilirsiniz. Belirtilmiş olan fiyat 2019 fiyatıdır ve olası değişkenlikleri öğrenmek için sitemiz üzerinden iletişim panelinden ya da telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Duymer İşitme Cihazları olarak Türkiye’nin birçok noktasında da satışlarımız yer almaktadır. Sitemizde ki satış noktalarımız alanını tıklayarak da kendi şehrinizde ki ya da en yakın olan bir Duymer işitme cihazı bayisini gözlemleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. Kısacası işitme cihazı alacağınız zaman mutlaka kendi şehriniz de bir bayimiz ile görüşebilir ve en kısa süre içerisinde de bu işitme cihazına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda da bu cihaza sahip olmanız adına bilgiler doğrultusunda yapılacak olan işlemleri de öğrenebileceksiniz. İşitme Cihazı Sgk karşılıyor mu? Ya da bu karşılama işleminde hangi evrakları istiyor ve hangi prosedürlere ihtiyaç var tüm bu bilgileri de öğrenebileceksiniz. En hızlı şekilde işitme cihazına sahip olabilecek ve artık gelişim sürecinde ki bu duyma sorununuzu tamamen yok edebileceksiniz. Teknik servis ağımız ile birlikte de cihaz ile ilgili olası tüm soru ve sorunlarınızda da yardım alabileceksiniz.

 

İşitme cihazı sgkişitme cihazı sgk ödemesiişitme cihazı sgk ödemesi 2020işitme cihazı sgk 2019işitme cihazı sgk kaç yılda bir alınırişitme cihazı sgk geri ödemesi sorgulamasgk işitme cihazı nasıl alınırişitme cihazı bedeli sgkişitme cihazı sgk evraklarısgk işitme cihazı hakkı sorgulamasgk işitme cihazı pili ödemesiişitme cihazı sgk ödeme

DİĞER MAKALELER

HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ