Uygun işitme cihazı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok konu vardır. İşitme cihazınızı nereden temin ettiğiniz, işitme cihazınızın markası, uygulama yapan odyoloğun/odyometristin deneyimi çok önemlidir.

İşitme cihazı satın alma işlemi çok aşamalı bir süreçtir. İşitme cihazı merkezine gittiğinizde ilk olarak işitme cihazı denemesi yapılır. İşitme kaybının olduğu frekans ve şiddet kişiden kişiye farklılık göstermektedir. İşitme kaybınızın tipine, derecesine, yaşam biçiminize, kulağınızın durumuna, ekonomik durumunuza ve pek çok etkene göre değerlendirme yapılıp en uygun işitme cihazı tercih edilir. 

İşitme cihazı satın aldıktan sonra işitme kaybınızın düzenli kontrolü ve işitme cihazınızı daha uzun ömürlü kullanabilmek için düzenli bakımına özen gösterilmelidir. Bu nedenle işitme cihazınızı aldığınız işitme firmasının hasta takip sistemine özen gösteren, kurumsal, gelişmiş teknik servis imkanı olan ve alanında uzman kişiler olmasına dikkat edilmelidir.

İşitme cihazları hassas parçalar olduğu için kirden ve nemden etkilenebilirler. Tercih edeceğiniz işitme cihazı nano teknolojiye sahip, suya ve toza karşı üst düzey korumaya (IP68 koruması) sahip olmalıdır. Olası bir arıza durumunda uzun süre garantili olması ve hızlı bir teknik servisinin bulunması işitme cihazsız kalmamanız için önemlidir.

Duymer İşitme Cihazları Merkezi olarak Türkiye genelinde 100 şubesi olan kurumsal bir firmayız. Şehir dışına çıksanız dahi gittiğiniz her yerde size en yakın Duymer Şubesinde ücretsiz bir şekilde hizmet görebilirsiniz. Çalıştığımız beş markanın da Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğumuz için her ekonomik düzeye uygun geniş bir skalada, 5 yıl garantili, son teknoloji işitme cihazı imkanı sağlamaktayız.

Takip Süreçlerimiz

İşitme cihazınızı satın aldıktan sonra şubelerimizde ücretsiz bir şekilde düzenli bakım ve kontrolünüz yapılmaktadır. Şubelerimizde gerçekleşen bakım günlerimizde her ay rutin işitme cihazı bakımını ücretsiz yaptırabilirsiniz.

                                                                                      

                                                                                                         Ody. Aysel Dağ / Ody. Elif Uysal

 

DİĞER MAKALELER

Whatsapp Hattı HEMEN ARA WHATSAPP