Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı :0 (232) 398 33 00

İşitme Cihazı Arızaları

İşitme Cihazı Arızaları

İşitme cihazları ile hayata uyum sağlamak biraz zaman alır, bu nedenle ileride yapılacak şeylere hazırlıklı olmak gerekir. Aşağıda, işitme cihazı kullananların karşılaştığı en yaygın sorunların ve bunların nasıl düzeltileceğinin bir listesi bulunmaktadır.

Sorun 1) Pil Ömrü: İşitme cihazlarının çalışması için küçük piller gerekir, yani her zaman işitme cihazınızın pil ömrünün farkında olmanız gerekir.

Çözüm: Yedek parça taşıyabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamazlar, böylece elinizde birden fazla pil bulunabilir. 

Sorun 2) Nem Endişeleri: Duş alındığında, terli olduğunuzda ya da yağmurlu bir günde işitme cihazları nemle temas ederler.

Çözüm: İşitme cihazları suya dayanacak şekilde üretilmiştir. Ancak tamamen buna güvenmemek gerekir. Duş sırasında işitme cihazınızı çıkarabilir, nemle temasında yumuşak bir havlu ile kurulayabilirsiniz. Islanan cihazınızı kurutma makinesiyle kurutmayın yüksek ısı cihazın bozulmasına neden olabilir. 

Sorun 3) Çok Fazla Kulak Mumu: Geçmişte, aşırı kulak mumu, cihazın mikrofonunu ve diğer küçük parçaların performanslarını engellediğinden işitme cihazlarına müdahale ettiği bilinmektedir.

Çözüm: Düzenli kulak temizleme uygulamalarıyla kulak kiri, cihazlarınızı tıkayabilece birikme olasılığını düşüktür. Cihazların üzerinde birikmekten kaçınmak için çıkardıktan sonra işitme cihazlarını silin ve koruyucu kaplaması olan bir işitme cihazı seçin.

Sorun 4) Aktif Yaşam Tarzı Korumak : Bir işitme cihazı takmaya ilk başladığınızda, küçük boyutuna rağmen garip hissedebilirsiniz. Birçok insan, spor salonuna gitmek veya dağ bisikleti yaparken kask takmak gibi alışıldıkları aktif yaşam tarzlarını nasıl koruyacaklarını merak ediyor.

Çözüm: İşitme cihazları artık çok küçüktür, kulak kanalının içinde oturan herhangi bir modeli tercih ederseniz, herhangi bir fiziksel aktiviteye dahil olabilirsiniz. Bu tür cihazlar aktif yaşam tarzına sahip insanlar için mükemmeldir.

Sorun 5) Uyku : İşitme cihazlarında yeni olan kişilerin ortak bir sorusu yatmadan önce ne yapılması gerektiğidir. İnsanlar cihazı çıkardığında çocuklarını, davetsiz misafirleri, çalar saati veya duman dedektörünü duyamamaktan dolayı endişelidir.

Çözüm: 7/24 kullanıma uygun işitme cihazları vardır. İşitme uzmanınıza gece boyunca işitme cihazı takmaktan endişe duyup duymadığınızı bildirin. Sizi uygun cihazla eşleştirebilir ve cihazın uyku ayarını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir.

Sorun 6) Baş Ağrıları: Yeni işitme cihazınızın hissi ve işlevselliğine alıştıkça, başlangıçta hafif baş ağrıları yaşayabilir veya tıkalı kulaklara sahip gibi hissedebilirsiniz.

Çözüm: İşitme cihazları sürekli baş ağrılarına neden oluyorsa, takılma şekli ile ilgili bir sorun vardır. İşitme cihazınızdaki ayarlar hazır olduğunuz şey için çok yüksek olabilir.  Bir işitme uzmanı, işitme cihazınızın gücünü azaltmak için ayarları değiştirerek çevrenizdeki yeni ses dünyasına uyum sağlamanız için zaman tanır.

Sorun 7) Ses Seviyesi Kontrolü: İşitme cihazları, telefonda konuşurken, televizyon dinlerken veya yüksek bir akşam yemeği partisinde masa başında otururken çok fazla ayar gerektiriyordu. İşitme cihazlarında yeni olan birçok insan, gün boyunca bu senaryoları dikkate almak zorunda kalacaklarından korkar ve sürekli olarak işitme cihazı kullandıklarına dikkat çeker.

Çözüm: Dijital olun! Günümüzün dijital işitme cihazları, çevrenize otomatik olarak uyum sağlayarak ses kontrolü üzerinde telaş harcamanız gereken süreyi en aza indirir. Bazı işitme cihazları, gerektiğinde gizli ses kontrolü sağlayan bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

emeklilere işitme cihazı fiyatlarıkulak içi işitme cihazı arızalarıişitme cihazı arızalandı ne yapmalıyımişitme cihazı kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerişitme cihazı pil arızasıişitme cihazı nemlenirseişitme cihazı ıslanırsa ne olurişitme cihazı bai ağrısıişitme cihazı uyku düzeniişitme cihazını uykuda kullanma

DİĞER MAKALELER

Kulak Çınlaması

Kulak Çınlaması herhangi bir dış kaynaklarla ilgisi olmadan duyulan ses olarak tanımlanmaktadır. ...

Çocuklar için işitme cihazı kullanımı ve Ebeveynler

Çocuğunuza işitme kaybı teşhisi konursa, işitme kaybı tedavisi, işitsel rehabilitasyon ve konuşma ve dil terapisi konularında birçok karara varacaksınız.  ...

Sensorinöral işitme kaybı

Sensorinöral işitme kaybı terimi iki farklı problemi tanımlar: iç kulağı içeren duyusal kayıp ve işitme sinirini içeren nöral kayıp. Sensoneural işitme kaybı nedir ? ...

İşitme Cihazı Bakımı

İşitme cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için aşağıda yer alan maddeleri uygulamanız önerilir.  ...

İşitme Kaybı Dereceleri

İşitme kaybım hangi derecede, ileri düzey işitme kaybı, orta düzey işitme kaybı. ...

İşitme Kaybı Türleri

İşitme kaybı sonradan oluşan çeşitli nedenlerle ya da doğuştan sebeplerle karşımıza çıkabiliyor. Sesleri tam olarak anlamayan, işitme ile ilgili bir problem yaşayabildiğini düşünen kişiler ise, işitme kaybı nedir, işitme kaybı anlamı ne demektir gibi sorul...

İşitme Cihazı Nedir?

İşitme cihazları bir kişinin sesleri daha iyi duymasına ve konuşulanları daha net bir şekilde anlamasına olanak tanıyan, kişinin iletişim yeteneğinde genel bir iyileşme sağlayan küçük elektronik cihazlardır. ...

Çocuklarda İşitme Kaybı

Çocuklarda işitme kaybı genellikle iki yaşına gelene kadar, henüz konuşamadıkları için fark edilmemektedir. Araştırmalar, altı aylıktan önce işitme kaybına yönelik tespit ve müdahalelerin, altı aylıktan sonra yapılan müdahalelerden önemli öl&cced...

İşitme Nedir?

İşitme, dış ortamdaki seslerin dış kulak yolundan iç kulağa iletilip iç kulaktaki sinir hücrelerini uyarması ve akustik bilginin beyne aktarılmasıyla dış ortamdaki seslerin algılanmasına denir. ...

İşitme Cihazı Pili Ne Kadar Dayanır?

İşitme cihazı pilleri, yeni bir çift işitme cihazı satın almak isteyen herkes için önemli bir husustur. İşitme cihazları birçok farklı boyutta, stilde ve farklı güç gereksinimlerine sahiptir. Daha büyük işitme cihazları daha büyük piller gere...
HAFTANIN FIRSAT ÜRÜNLERİ
HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ