Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı :0 (232) 398 33 00

İşitme Cihazı Arızaları

İşitme Cihazı Arızaları

İşitme cihazları ile hayata uyum sağlamak biraz zaman alır, bu nedenle ileride yapılacak şeylere hazırlıklı olmak gerekir. Aşağıda, işitme cihazı kullananların karşılaştığı en yaygın sorunların ve bunların nasıl düzeltileceğinin bir listesi bulunmaktadır.

Sorun 1) Pil Ömrü: İşitme cihazlarının çalışması için küçük piller gerekir, yani her zaman işitme cihazınızın pil ömrünün farkında olmanız gerekir.

Çözüm: Yedek parça taşıyabilirsiniz. Çok fazla yer kaplamazlar, böylece elinizde birden fazla pil bulunabilir. 

Sorun 2) Nem Endişeleri: Duş alındığında, terli olduğunuzda ya da yağmurlu bir günde işitme cihazları nemle temas ederler.

Çözüm: İşitme cihazları suya dayanacak şekilde üretilmiştir. Ancak tamamen buna güvenmemek gerekir. Duş sırasında işitme cihazınızı çıkarabilir, nemle temasında yumuşak bir havlu ile kurulayabilirsiniz. Islanan cihazınızı kurutma makinesiyle kurutmayın yüksek ısı cihazın bozulmasına neden olabilir. 

Sorun 3) Çok Fazla Kulak Mumu: Geçmişte, aşırı kulak mumu, cihazın mikrofonunu ve diğer küçük parçaların performanslarını engellediğinden işitme cihazlarına müdahale ettiği bilinmektedir.

Çözüm: Düzenli kulak temizleme uygulamalarıyla kulak kiri, cihazlarınızı tıkayabilece birikme olasılığını düşüktür. Cihazların üzerinde birikmekten kaçınmak için çıkardıktan sonra işitme cihazlarını silin ve koruyucu kaplaması olan bir işitme cihazı seçin.

Sorun 4) Aktif Yaşam Tarzı Korumak : Bir işitme cihazı takmaya ilk başladığınızda, küçük boyutuna rağmen garip hissedebilirsiniz. Birçok insan, spor salonuna gitmek veya dağ bisikleti yaparken kask takmak gibi alışıldıkları aktif yaşam tarzlarını nasıl koruyacaklarını merak ediyor.

Çözüm: İşitme cihazları artık çok küçüktür, kulak kanalının içinde oturan herhangi bir modeli tercih ederseniz, herhangi bir fiziksel aktiviteye dahil olabilirsiniz. Bu tür cihazlar aktif yaşam tarzına sahip insanlar için mükemmeldir.

Sorun 5) Uyku : İşitme cihazlarında yeni olan kişilerin ortak bir sorusu yatmadan önce ne yapılması gerektiğidir. İnsanlar cihazı çıkardığında çocuklarını, davetsiz misafirleri, çalar saati veya duman dedektörünü duyamamaktan dolayı endişelidir.

Çözüm: 7/24 kullanıma uygun işitme cihazları vardır. İşitme uzmanınıza gece boyunca işitme cihazı takmaktan endişe duyup duymadığınızı bildirin. Sizi uygun cihazla eşleştirebilir ve cihazın uyku ayarını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir.

Sorun 6) Baş Ağrıları: Yeni işitme cihazınızın hissi ve işlevselliğine alıştıkça, başlangıçta hafif baş ağrıları yaşayabilir veya tıkalı kulaklara sahip gibi hissedebilirsiniz.

Çözüm: İşitme cihazları sürekli baş ağrılarına neden oluyorsa, takılma şekli ile ilgili bir sorun vardır. İşitme cihazınızdaki ayarlar hazır olduğunuz şey için çok yüksek olabilir.  Bir işitme uzmanı, işitme cihazınızın gücünü azaltmak için ayarları değiştirerek çevrenizdeki yeni ses dünyasına uyum sağlamanız için zaman tanır.

Sorun 7) Ses Seviyesi Kontrolü: İşitme cihazları, telefonda konuşurken, televizyon dinlerken veya yüksek bir akşam yemeği partisinde masa başında otururken çok fazla ayar gerektiriyordu. İşitme cihazlarında yeni olan birçok insan, gün boyunca bu senaryoları dikkate almak zorunda kalacaklarından korkar ve sürekli olarak işitme cihazı kullandıklarına dikkat çeker.

Çözüm: Dijital olun! Günümüzün dijital işitme cihazları, çevrenize otomatik olarak uyum sağlayarak ses kontrolü üzerinde telaş harcamanız gereken süreyi en aza indirir. Bazı işitme cihazları, gerektiğinde gizli ses kontrolü sağlayan bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

emeklilere işitme cihazı fiyatlarıkulak içi işitme cihazı arızalarıişitme cihazı arızalandı ne yapmalıyımişitme cihazı kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerişitme cihazı pil arızasıişitme cihazı nemlenirseişitme cihazı ıslanırsa ne olurişitme cihazı bai ağrısıişitme cihazı uyku düzeniişitme cihazını uykuda kullanma

DİĞER MAKALELER

İşitme Testi Nedir ?

İşitme kaybı yaşadığınızı düşünüyorsanız, çevrenizdeki sesleri algılamakta güçlük çekiyorsanız, sesli bir ortamda size anlatılanları duymakta zorlanıyorsanız vakit kaybetmeden bir işitme testi yaptırmanız gerekir. İşitme testi, odyometrist tarafından uyg...

İşitme Cihazı SGK

İşitme kaybı insanlar içerisinde iletişimin tamamen yok olmasına ve büyük zorlukların başlamasına vesile olmaktadır. İşitme kaybınızı kontrol altına almak ve sosyalleşmek adına uzak kalmamak için işitme cihazları sayesinde artık duyum organınızı geliştireceksiniz. Çağı...

Kulak İçi İşitme Cihazı Neden Öter?

İşitme cihazınızın stili, markası veya fiyatı ne olursa olsun, cihaz kulaklarınızdayken bir noktada ıslık sesi duymanız normaldir. Duyulan bu ıslık sesine Geribildirim denir. ...

Pediatrik İşitme Cihazı Uygulamasında Pil Kapağı Kilidi ve Led Göstergesinin Önemi

Bildiğiniz gibi ReSound UPSmart pediatrik işitme cihazı ürünlerimizde, diğer ürünlere kıyasla birtakım donanımsal farklılıklar söz konusu.  ...

Kulak Çınlaması ve İşitme Cihazları

Kafa içinde ki bu seslere genel olarak tinnitus denilir ve çok yaygındır. Tinnitus zaman zaman ortaya çıkabilir veya siz sürekli olarak bir ses duyabilirsiniz.  ...

Kulak Çınlaması

Kulak Çınlaması herhangi bir dış kaynaklarla ilgisi olmadan duyulan ses olarak tanımlanmaktadır. ...

Mikro İşitme Cihazı

Mikro işitme cihazları kanal içi alıcı olarak da adlandırılmaktadır. İşitme cihazının gövdesinden (kulağın arkasına yerleştirilmiş) dış kulağa ve kulak kanalına uzanan ince plastik bir “mikro” tüp kullanan bir tür açık işitme cihazıdır. ...

İşitme cihazınızın ayarlarını android telefonunuz ile kontrol edebilirsiniz

Mobil uyumlu işitme cihazları ve telefon modelleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. ...

Kulak Uğultusu Nedir, Kimlerde Görülür?

Kulak uğultusu,  dışarında bir uyaran ya da ses olmadan hastanın kulaklarında bir ses algılaması durumudur.  Bu sorunu... ...

İşitme Cihazı Fiyatları

İşitme cihazı fiyatları 2018 yılında da milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. ...
HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ