Çağrı Merkezi : 444 35 48

TÜRKİYE'NİN İŞİTME MERKEZİ

Whatsapp Hattı : 0530 582 91 63

Emekliler İçin İşitme Cihazları

Türkiye’nin İşitme Merkezi Duymer’de, emekliler için onlarca model işitme cihazı; uygun fiyat ve yüksek hizmet kalitesi anlayışı ile bulunmaktadır. Starkey, NuEar, Danavox, Interton ve Audifon işitme cihazlarının yetkili distribütörü olan Duymer, ihtiyacınıza göre hem ekonomik hem de teknolojik işitme cihazlarını sizlere sunuyor. 

100’den fazla şubesi ile Türkiye’nin her yerinde bulunan Duymer, 15 kişilik uzman kadrosu ve Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahip, tam donanımlı işitme cihazları teknik servisi ile hep yanınızda. 

İşitme kaybı yaşayan emeklilerin, Devlet Hastanesi veya Hastanelerinin KBB (Kulak Burun Boğaz) bölümünde muayene olup işitme testini yaptırdıktan sonra KBB hekiminin uygun görmesi durumunda işitme testi ve raporunu alarak işitme cihazları satış ve uygulama merkezine gelmesi gerekmektedir.

Firmamızda işitme cihazı fiyatları 2.500 TL den başlayarak 25.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Her beş yılda bir SGK tarafından işitme cihazı alımlarında devlet katkı payı, işitme kaybı yaşayan bireyler için ödenmektedir. 

İşitme Cihazını Sigorta Karşılıyor Mu?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işitme cihazlarında ödeme desteği sağlamaktadır. Eğer SGK güvencesine tabîseniz, İşitme cihazı bedeli üzerinden SGK’nın verdiği katkı tutarını düşerek işitme cihazınızı Duymer şubelerinden alabilirsiniz. 

SGK’nın işitme cihazı için ödediği güncel tutar brüt 1514 TL’dir. Sosyal Güvenlik Kurumu, çalışanlar için %20 kesinti ile 1211,20 TL ödeme yapmaktadır. 

0-4 yaş için veli çalışıyor ise net  2.180,16 TL, veli emekli ise 2.725,2 TL,

5-12 yaş için veli çalışıyor ise net 1937,92 TL, veli emekli ise 2.422,4 TL,

13-18 yaş için veli çalışıyor ise net 1816,8 TL, veli emekli ise 2.271 TL,

18 yaş üzeri için kişi çalışıyorsa net 1211,2 TL, veli emekli ise 1.514 TL,

SGK indiriminden faydalanabilmektedir. 

Emekliler için belirtilen rakamların %10’u kadar maaş kesintisi olacaktır. 

Çalışanlar için rakamlar, brüt %20 üzerinden hesaplanmaktadır.

SGK’nın İşitme Cihazı ücretine katkıda bulunması için, sözleşmeli resmi sağlık kurumlarınca (Devlet veya SGK anlaşmalı Vakıf Üniversitesi Hastaneleri) en az bir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzman hekiminin yer aldığı Sağlık Kurulu Raporunun düzenlenmiş olması gerekmektedir.

Siz de SGK ödemeleri, işitme cihazları ve Duymer hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, bizlere ulaşabilir veya Türkiye’nin her yerinde bulunan Duymer İşitme Merkezlerine gelebilirsiniz. 

 
HEMEN ARA
WHATSAPP'DAN YAZ