1998 yılında Yozgat’ta doğdu. Liseyi Mevlüde Ahmet Doğanay Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudu. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümüne Başladı. Eğitim hayatında  Hacettepe İşitme ve Denge Topluluğu’nda (HİDT)aktif üye olarak yer aldı, 2019-2020 yıllarında topluluk başkan yardımcısı; 2020-2021 döneminde topluluk başkanı olarak görev aldı. IV. V. ve VI. Uluslararası Katılımlı Odyoloji Öğrenci Kongrelerini ve I. Odyoloji Öğrenci Zirvesi’ni düzenledi. HİDT Dergisinin ilk sayısını yayımladı. Sayısız sempozyum,sunum ve kongrelere katıldı. İşitsel rehabilitasyon materyalleri hazırladı. Vestibüler değerlendirme ve rehabilitasyon, işitsel değerlendirme, santral işitsel işleme, işitme cihazları konuları üzerine sunumlar yaptı. Odyoloji bilimine dair bir internet sayfasında ‘işitsel Beyinsapı Jeneratörleri, Vestibüler Paroksisma, Bilateral Vestibülopati’ konu başlıklı yazıları yayımlandı.
Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde staj eğitimlerini tamamladı bunlara ek olarak farklı işitme cihazı merkezlerinde gönüllü stajlar yaptı. 

Pandemi sürecinde Kendini geliştirebilmek için İstanbul İşletme Enstitüsü’nde online eğitimler alarak 8 farklı yeterlilik sertifikası aldı. 2020 yılında Türkiye Psikologlar Derneği onaylı Ankara Gelişim Envanteri eğitimini tamamlayarak uygulayıcı sertifikasını almaya hak hazandı. 2019 yılında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Türk İşaret Dili sertifikasını aldı.  

2021 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Duymer İşitme Cihazları ailesinde Odyolog olarak görev almaya başlayan Ersoy 2022 Ocak ayında terfi alarak bölge sorumlusu oldu. Halen Ankara'da görevine  devam ederken Anadolu Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde eğitim hayatına devam etmektedir.

Whatsapp Hattı HEMEN ARAWHATSAPP