LIVIO BTE R
Livio AI işitme cihazlarının gürültülü dinleme ortamlarında arka plan gürültüsünü azaltmada diğer premium cihazlara kıyasla en yüksek puanı aldığı klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.
cirlce

Öne Çıkan Özellikler

Son teknoloji işitme cihazlarının hayatınızı kolaylaştıran özelliklerini keşfedin. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

10k HD Ses

Yüksek ses kalitesi ile artık tüm sesler hiç olmadığı kadar net ve anlaşılır.

Adaptif Ses Ayarı

İşitme cihazınızın ses seviyesini ortam sesine göre otomatik ayarlayabilirsiniz.

Gürültü Azaltma

Gürültülü ortamlarda bile konuşmaları çok daha anlaşılır ve net olarak duyabilirsiniz.

Anlık Çeviri

27 farklı dilde çeviri özelliği ile teknolojinin sınırlarınız zorlayın, dünyayı keşfedin.

2 Yönlü Ses

Telefonunuzu kulağınıza hiç götürmeden işitme cihazınızla görüşme gerçekleştirin.

Uzaktan Ayar

Şubeye gelmeden, işitme cihazınıza uzaktan ayarlama yapılma imkanı sağlar.

Cihaz Seçimi

Uzman odyologlarımız size en yakın şubemizde gerekli test ve ölçümleri gerçekleştirerek ihtiyacınıza en uygun cihazı belirlemektedir.
01
Duyma Testi
Duyma seviyenizi belirlemek için tam donanımlı odyoloji testinizi yaptırın.
02
İhtiyaç Analizi
Uzman odyologlarımız yardımıyla yaşam tarzınıza göre en uygun işitme cihazını seçin.
03
Kulak Ölçümü
Kulağınıza en uygun boyutlarda silikonu üretebilmemiz için kulak içi ölçünüzü alalım.
04
Cihaz Teslimi
Size özel üretilen işitme cihazınızı teslim aldıktan sonra net duymanın keyfini yaşayın.

THRIVE PLATFORMU

Dil çevirisi, düşme alarmı, akıllı asistan, hatırlatıcılar, adım/nabız sayma, vücut/beyin sağlığı takibi ve çok daha fazlasıyla yapay zeka artık kulağınızda.

Livio Edge AI’ın  çift dokunuşla aktif hale gelen Edge Mod’u, dinleme ortamının Yapay Zeka / Artificial Intelligence (AI) tabanlı analizini anlık olarak gerçekleştirir ve akıllı ayarlamalar yapar.

Livio Edge AI’ın  gürültülü dinleme ortamlarında arka plan gürültüsünü azaltmada diğer Premium cihazlarına kıyasla en yüksek puanı aldığı klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.

Livio AI yüksek frekanstaki kulak çınlaması (tinnitus) dahil olmak üzere geniş bant ve kanal seçeneği ile baskılama özelliğine sahiptir.

Livio AI işitme cihazlarıyla,

 • Telefon görüşmesi sırasında ses aktarımı yapın ve müziği olması gerektiği gibi dinleyin
 • İşitme cihazlarını Bluetooth üzerinden aksesuarlarla ve belirli akıllı telefonlarla bağlayın
 • Zorlu koşullarda bile istenmeyen gürültünün önlenmesi ile konuşmayı rahatça dinleyin
 • Uğultusuz, ötme sorunu yaşamadan, gün boyu rahat dinleme sağlayın.
 • Üstün ses kalitesi, netlik, daha doğal işitme ve zahmetsiz geçişler elde edin.
 • Konuşma gibi önemli sesler güçlendirilirken huzuru ve sessizliği koruyun.

Livio AI modeli için mevcut cihazlar,

 • RIE Model Kulak Arkası (Şarj Edilebilir)
 • Micro RIE Model Kulak Arkası
 • RIE Model Kulak Arkası
 • Kulak Arkası (Pilli-Şarj Edilebilir)
 • Kulak İçi (Şarj Edilebilir)

Vücut ve Zihin Skoru Takibi

   Genel iyileşme sağlık puanı, hem zihin hem de vücut puanlarının bir birleşimidir. Kullanıcın her gün 200 puana ulaşması sağlıklı bir adaptasyon süreci geçirmek adına büyük önem taşımaktadır.

   Beyin takibi, üç bölümden ( Kullanım, Çevre, Etkileşim) oluşmaktadır. Her segmentin, işitme cihazlarının nasıl kullanılacağını yansıtan bir puan değeri vardır. Thrive Hearing uygulaması, işitme cihazlarındaki kullanım verilerini okumakta ve kullanıcının günlük ilerleme noktalarını göstermektedir. Hedef günde 100 puana ulaşmaktır.

   Vücut takibi, fiziksel aktivite için üç günlük hedefe yönelik ilerlemeden oluşmaktadır. Üç hedefi ( Adım sayısı, Ayakta durmak, Egzersiz) de karşılamak tam 100 puan sağlayacaktır. İşitme cihazı kullanıcının adımlarını izlemekte ve bu veriler gün boyunca uygulamaya iletilmektedir.

 

Düşme Alarmı

   65 yaş ve üzeri yetişkinlerin yaklaşık %40'ı yılda bir defa ya da daha fazla düşerek ciddi morbidite, mortalite ve sağlık hizmetleri maliyetlerine neden olmaktadır. Buna ek olarak, araştırmalar işitme kaybı ile denge problemleri arasında anlamlı bir ilişki olduğunu bildirmiştir.

   Starkey, düşme olaylarına son derece duyarlı olacak bir şekilde tasarlanmıştır, işitme cihazına yerleştirilmiş sensörler kullanarak kulak seviyesinde bir düşme algılama algoritması geliştirmiştir.

  İşitme cihazları bir düşüşü algıladığında, Thrive Hearing uygulaması üzerinden önceden belirlenmiş olan, kullanıcının kontakt listesindeki üç kişiye otomatik olarak bir uyarı mesajı gönderilmektedir. Kullanıcı bu düşüşten herhangi bir zarar almadıysa ve yardıma ihtiyacı yoksa, düşme olayının algılanmasından sonraki 60 saniye/90 saniye  içinde uyarı iptal edilebilir.  Eğer bu süre zarfında kullanıcıdan bir geri dönüş sağlanmıyorsa, kontakt listesindeki kişilere mesaj ve konum bilgisi iletilmektedir.

 

Edge Modu

  Edge Modu, işitme cihazı kullanıcısının zorlu bir dinleme ortamıyla karşılaştığında cihaza çift dokunma veya cihazın tuşuna basma gibi bir kontrol kullanarak yardım başlattığı basit bir arayüz olarak tasarlanmıştır.

 İşitme cihazı, dinleme ortamının "akustik görüntüsünü" yakalamaktadır ve sessiz/gürültülü/zorlu dinleme durumlarını analiz ederek konuşma anlaşılırlığını optimize etmektedir.

 

Translate (27 Dilde)

   Livio Edge  AI işitme cihazları ile Thrive Hearing uygulamasındaki Translate aracılığıyla diğer dilleri konuşan kişilerle daha kolay iletişim kurmaya yardımcı olmaktadır.

   Konuşmaya katılmak için kendi dilinizi ve başka bir konuşmacının dilini seçmenize olanak tanıyan bir özelliktir. Telefonla konuştuğunuzda, uygulama konuşmanızı çevirmekte ve karşınızdaki kişinin dilinde görüntülemektedir. Karşınızdaki kişi telefona konuştuğunda ise; uygulama konuşmasını çevirir, kendi dilinizde görüntüler ve çevrilen metni işitme cihazınıza kendi dilinizde aktarır.

 

Transcribe (67 Dilde)

   Transcribe, gerçek dünyadaki durumlar için altyazı eklemeye izin veren bir özelliktir. Kullanıcı veya başkaları telefonla konuştuğunda, Thrive uygulaması bu konuşmayı yazıya aktarmakta ve ekranda görüntülemektedir. Ayrıca, kullanıcılara yazıya aktarılan metni kaydetme, mesaj gönderme, kopyalama veya e-postayla gönderme seçeneği de sunmaktadır.

 

Thrive Assistant

  Google Assistant ™, Siri® ve Amazon ™ Alexa gibi sesli asistanlar, kullanıcılara bilgi edinmenin veya basit görevleri yerine getirmenin kolay bir yolunu sunmak için oluşturulmuş yeni ana teknolojilerdir.

   Bir kullanıcı, bir arama kutusuna uzun sorgular yazmak yerine, sanki bir arkadaşı ile sohbet ediyormuş gibi  “Bugünün hava durumu nedir?” gibi sorularla kullanılabildiği gibi işitme cihazı ile ilgili sorular için de kullanılabilen  Thrive  Assistant, işitme cihazı kullanıcılarına Starkey ürünlerinin bilgiye erişilebilir bir ağ geçidi sağlamasını amaçlamaktadır. 

   Thrive Assistant, zahmetsiz etkileşim için Thrive Hearing uygulamasını kullanarak çift dokunma işlevine kolayca atanabilmektedir.

   Özelliği başlatmak ve bir soru sormak için işitme cihazına iki kez hafifçe vurun.  Sesli yanıtlar doğrudan işitme cihazlarından geri aktarılacaktır.

 

Self Check

   İşitme cihazlarınızın performansını kendi başınıza analiz etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sunmaktadır. Self Check ile; mikrofonlar, alıcılar, devreler ve sensörler dahil olmak üzere işitme cihazlarındaki bileşenlerin performansı üzerinde tanılama gerçekleştirilmektedir.

 

Hatırlatıcı

   Hatırlatıcı özelliği, yoğun hayatımızdaki önemli görevleri ve randevuları hatırlamak zorunda kalmadan takip etmenize yardımcı olabilmektedir. (İlaç almak, reçete doldurmak, işitme cihazlarınızı temizlemek, egzersiz yapmak ve su içmek gibi) Buna ek olarak, hatırlatıcılar özelleştirilebilmektedir; Tansiyon ilacı almak, köpeği gezdirmek, terapisti aramak… Hatırlatıcı adını, tarihini ve saatini ayarladıktan sonra, bu hatırlatıcının günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak tekrarlanma seçeneğini de belirlenebilmektedir.

 

İşitme Cihazlarımı Bul

   İşitme cihazlarının bilinen son fiziksel konumunu bir harita üzerinde izlemeye olanak tanımaktadır. İşitme Cihazlarımı Bul özelliğine erişildiğinde, işitme cihazlarının en son bağlandığı yeri gösteren bir harita görünümü içermektedir. İşitme cihazları aktif olarak bağlıysa, ekranın alt kısmındaki çubuklar, işitme cihazlarınıza ne kadar yakın veya uzak olduğunuzu belirtmek için hareket etmektedir.

 

Otamatik Açma/Kapatma

   Kullanıcı işitme cihazlarını kullanmıyorsa çıkarıp düz bir yüzeye koyduğunda işitme cihazları 15 dakika sonra düşük güç moduna geçmektedir. İşitme cihazları kaldırdığında ise otomatik olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

Uzaktan Ayarlama

   İşitme uzmanınızla görüntülü sohbet yoluyla, randevu almanıza olanak tanıyan bir uzaktan programlama özelliğidir. Mümkün olan en iyi işitme deneyimini sağlamak için işitme cihazlarınız uzaktan ayarlanırken işitme uzmanınızla görüntülü konuşabilirsiniz. İhtiyacınız olan işitme yardımını kendi evinizin rahatlığından ve güvenliğinden ya da nerede olursanız olun alabileceğinizi bilerek biraz daha gönül rahatlığının tadını çıkarabilirsiniz.

 LIVIO EDGE AI-i2400LIVIO AI-i2000LIVIO AI-i1600LIVIO AI-i1200
Kanal/Bant Sayısı24/2420/2016/1612/12
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ    
Program Sayısı4444
FM Uyumu
Iphone Bağlantısı
Android Bağlantısı
Vücut Sağlığı Takibi 
Beyin Sağlığı Takibi 
Düşme Sensörü   
Translate (27 Dilde Çeviri)   
Transcribe (67 Dilde Yazıya Aktarım)   
Self Check (Otomatik Kontrol)
Otomatik Açma/Kapama
Hatırlatma
Çift Dokunuş Yöntemi   
Adaptasyon Yöneticisi
Feedback Yönetimi
Tinnitus Teknolojisi
Telecoil
Cros Sistem
Pediatrik Uyumlu
UYGULAMALAR    
Thrive Hearing Control
Uzaktan Ayar
KONUŞMAYI ANLAMA    
Yönlü Mikrofon İşleme
Konuşma Optimizasyonu
Müzik Optimizasyonu4 mod2 mod1 mod 
Rüzgar Gürültüsü Azaltma-30 dB'ye kadar-15 dB'ye kadar-7 dB'ye kadar-7 dB'ye kadar
Makine Gürültüsü Azaltma-20 dB'ye kadar-10 dB'ye kadar-5 dB'ye kadar-5 dB'ye kadar
Gürültüde Konuşma-20 dB'ye kadar-6 dB'ye kadar-6 dB'ye kadar-6 dB'ye kadar
Frekans Sıkıştırma
Nano Kaplama
2.4 GHZ KABLOSUZ TEKNOLOJİ    
Kulaktan Kulağa İletişim 
Ses Kontrolü
Wireless Aksesuarlar
Mini Turbo Şarj Kiti
Rechargeable Şarj Kiti

 

 

KABLOSUZ AKSESUARLAR
2.4 GHz TV Streamer2.4 GHz işitme cihazlarına uyumlu, dijital ve analog girişli kaynaklar ile TV ses aktarımı
2.4 GHz Masa MikrofonuRestoran ve grup toplantılarında iletişim kurmak için doğrudan ses aktarımı yapar
2.4 GHz Remote Mic.Bluetooth, telecoil, FM ile binaural ses akışı
2.4 GHz Remote ControlSes kontrolü, program değiştirme özelliği
2.4 GHz Mini Remote Mic.Eski model mobil cihazlar ile de uyumlu, ses kaynağı yakınında TV streamer olarak kullanılabilir özelliği
900 MHz Surflink Media 2Tv, MP3 çalar ve daha birçok cihaza bağlanan media akışı çözümü
900 MHz Surflink Mini Mobile Bluetoothlu cihazlar ile işitme cihazına ses ve media akışı sağlar
900 MHz Surflink Remote ControlSes kontrolü, program değiştirme özelliği, akış modu özelliği
900 MHz Suflink Remote Mic. 2Toplu görüşmelerde mikrofon özelliği, konuşmacının sesini doğrudan işitme cihazına

Video Galeri

Duymer işitme cihazlarını tercih eden hastalarımızın gerçek kullanıcı deneyimi ve diğer tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kampanya ve ürünlerimizle ilgili soruların cevaplarını aşağıdaki soru başlıklarından inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İşitme cihazı, işitme kaybı yaşayan kişilerin işitme yeteneklerini artırmak için tasarlanmış elektronik bir cihazdır. Mikrofon, ses işleme birimi ve hoparlör içeren bu cihaz, çevresel sesleri toplar, işler ve kullanıcının duyabileceği bir düzeyde sesleri ileterek işitme yeteneğini iyileştirir.
İşitme cihazı fiyatları, teknoloji seviyesi, marka, model ve sunulan özelliklere göre değişiklik gösterir.
İkili işitme cihazı, her iki kulağa takılır ve doğal işitme deneyimi sunar. Bu cihazlar kullanıcıların, konuşulanları anlamasını kolaylaştırır, iki yönlü iletişimini destekler, etrafındaki gürültüyü azaltır, özgüvenini yerine getirir, konum belirleme yeteneğini ve yaşam kalitesini önemli ölçüde artırır.
İki kulağa da işitme cihazı takılması, genellikle işitme kaybının her iki kulağı etkilediği durumlarda önerilir. Bu durum, daha iyi konum belirleme, gürültü azaltma ve genel işitme deneyimi açısından avantaj sağlar.
Birçok sağlık sigortası, işitme cihazının maliyetini kısmen veya tamamen karşılar. Ancak kapsam ve koşullar poliçeye bağlı olarak değişir.
Whatsapp Hattı HEMEN ARAWHATSAPP