İşitme Testi

İşitme Testi

Duymer işitme merkezi olarak sizlere bir kaç soru ile işitme testi hazırladık, bu testimizin sonucu resmi bir sonuç değildir ve işitme probleminizi anlamak için kesinlikle alanında profesyonel hekimlere başvurmanız veya Duymer işitme merkezini ziyaret edip muayne olmanız gerekmektedir. İşitme testi birçok şekilde yapılmaktadır, hastaya belirli tonlarda ses dalgalarını dinleterek işitme kaybı seviyesi mümkün olduğunca anlaşılabilir. İşitme merkezi muaynelerinde ise hem işitme kaybı derecenizi anlamak için ses dalgaları dinletilir hem de kulak içi kanalınızın durumu kontrol edilir kulağınız detaylı bir şekilde hekim tarafından incelenerek  işitme kaybı dereceniz saptanır.

Bu muayne sonrasında sizlere işitme kaybınızı belirten bir belge verilir ve bu belge ile duymer işitme cihazı şubelerinden size en uygun olan cihazı satın alabilirsiniz. Online işitme testi konumuza dönecek olursak, sizlere bir takım sorular sorarak puanlama yapmaktayız ve bu puana göre iyi işitme, orta işitme ve işitme kaybı olarak adlandırdığımız üç sonuçtan birine sahip olacaksınız fakat konunun başında belirttiğimiz gibi bu test sadece muhtemel işitme kaybı derecenizi belirtmektedir. Gerçekten işitme kaybınızın olduğunu düşünüyorsanız en kısa sürede bir hekime başvurmanız gerekir.

Toplam Puan: 0


Sizler için hazırladığımız bu sorulara verdiğiniz cevaplar için bir puan tablosu oluşturduk. Bu puanları verdiğiniz cevaplara göre topluyarak sonuçları görebilirsiniz. Bu testin asıl amacı sizlerin aslında potansiyel işitme kaybı olan veya olmayan bir kişi olup olmadığını belirlemektir. Puanlarınızın toplamına göre işitme probleminiz hakkında bilgi alabilir bu puanlara göre hekim desteğine başvurabilirsiniz.